chelidon آمادگی مذاکرات عربستان عربستان سعودی

chelidon: آمادگی مذاکرات عربستان عربستان سعودی عربستان سعودی بین الملل مذاکرات صلح یمن جنگ یمن

گت بلاگز بین‌الملل نشست اردوغان و مقامات اروپایی بدون نتیجه بوده است

مقامات اروپایی تاکید کردند در نشستشان با مدیر جمهور ترکیه توافقی به دست نیامده هست.

نشست اردوغان و مقامات اروپایی بدون نتیجه بوده است

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات در بروکسل با بیان این که مذاکرات هفته گذشته بین روسای نهادهای اتحادیه اروپا و رجب طیب اردوغان مدیر جمهور ترکیه در فضائی خوب برگزار شد ولی هیچ موافقتنامه جدیدی درپی نداشت ، بیانات اردوغان را کم اهمیت دانستند.
تنش ها بین ترکیه و اتحادیه اروپا برسر مسئله حقوق بشر و پرسشها امنیتی شدت گرفته است ولی اتحادیه اروپا درخصوص مهاجرت و درگیری ها در سوریه به کمک این متحد ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) نیاز دارد.

عبارات مهم : اروپا
اردوغان بعد از نشست با دونالد توسک مدیر شورای اروپا و ژان کلود یونکر مدیر کمیسیون اروپا که هفته گذشته در بروکسل انجام شد گفت یک جدول زمانی 12 ماهه تازه جهت ازسرگیری روابط در اختیار وی قرار گرفت.

اما مقامات بلندپایه اتحادیه اروپا گفتند هیچ جدول زمانی رسمی تعیین نشده هست. اتحادیه اروپا فهرستی از نشست های سطح اوج و میانگین را در نظر دارد که امیدوار است امسال با ترکیه برگزار شود.
آنها افزودند هرگونه اصلاح در روابط دوجانبه بین اتحادیه اروپا و ترکیه بستگی به این دارد که اردوغان بعضی از پرسشها مورد تنش بین دو طرف را حل و فصل کند.
این پرسشها مشمول بر نگرانی اتحادیه اروپا درمورد قوانین ضد تروریسم ترکیه است که از آن به عنوان ابزاری جهت پیگرد منتقدان اردوغان استفاده می شود و این مسئله در سرکوب امنیتی گسترده بعد از کودتای نافرجام سال گذشته ترکیه خود را نشان داد.
نگرانی های دیگر به واکنش‌ها با کردها ، رسانه ها و دانشگاهیان و همچنین تلاش اردوغان جهت زیاد کردن اختیارات خود از طریق برگزاری همه پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه مربوط می شود.
مقامات بلندپایه اتحادیه اروپا گفتند نشست اردوغان با توسک و یونکر در فضایی خوب و سازنده برگزار شد. فضای مذاکرات خصمانه نبود ولی هر دو طرف مواضع قبلی خود را تکرار کردند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اروپا | ترکیه | اردوغان | برگزاری | رجب طیب اردوغان | خبرگزاری رویترز | بین الملل | ترکیه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog