chelidon آمادگی مذاکرات عربستان عربستان سعودی

chelidon: آمادگی مذاکرات عربستان عربستان سعودی عربستان سعودی بین الملل مذاکرات صلح یمن جنگ یمن

گت بلاگز وب‌گردی سناریوی نافرجام دزدی میلیاردی زوج سرایدار

زوج سرایدار جهت رسیدن به سرمایه میلیاردی مرد ثروتمند یک سناریوی دزدی را طراحی کردند. این زوج بعد از دستگیری با نقش‌پردازی تلاش داشتند دزدی گاوصندوق منزل صاح

سناریوی نافرجام دزدی میلیاردی زوج سرایدار

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، ساعت ٦ عصر ٢١ اردیبهشت ماه امسال زن جوانی در تماس با ماموران کلانتری ١٤٤ عباس آباد از یک دزدی خشن در ساختمانی که سرایداری می کند، خبر داد. بدهید ترتیب خیلی سریع ماموران جهت تحقیقات خاص در محل دزدی در خیابان قندی حاضر شدند و با مرد سرایدار که بشدت از سوی دزدان کتک خورده بود روبه رو شدند. همسرش که پلیس را باخبر کرده بود، ادعا کرد از طبقه دوم ساختمان دزدی شده است هست. ماموران با حضور در ساختمان پی بردند که دزدان با تخریب گاوصندوق اقدام به دزدی پول ها و طلاها کرده اند. در این مرحله بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ٣٤ دستور داد تا تیمی از ماموران پایگاه سوم وارد عمل شوند.
کارآگاهان در گام نخست به سراغ زن سرایدار رفتند و مریم ٣١ ساله در این باره گفت: «ساعت ٥ بعد از خرید به منزل بازگشتم و هنگامی که وارد واحد سرایداری در طبقه همکف شدم با شوهرم که دست و پاهایش بسته شده است و بشدت کتک خورده بود روبه رو شدم. بعد از باز کردن دست و پاهایش، شنیدم که ٣ مرد نیرومند هیکل در نقش مامور آب و فاضلاب وارد منزل شده است و بعد از کتک کاری با همسرم به طبقه دوم ساختمان رفته و دست به دزدی زده اند. به سرعت خودم را به طبقه دوم رساندم که دیدم گاوصندوق منزل طبقه دوم که همگی به سفر رفته بودند، تخریب شده است و همه چیز را به دزدی برده اند.»

عبارات مهم : خانواده
در این مرحله کارآگاهان مرد صاحبخانه را که در سفر بود از ماجرای دستبرد به منزل اش قرار دادند و وی بعد از حضور در اداره پلیس گفت: «همراه خانواده ام جهت تفریح و استراحت به شهر رامسر رفته بودیم که در تماس پلیس و سرایدار ساختمان از ماجرای دزدی باخبر شدم. هنگامی که به پایتخت کشور عزیزمان ایران بازگشتم متوجه شدم که دزدان با تخریب گاوصندوق همه طلا، جواهرات، دلار و ٣١ میلیون تومان پول نقد را به دزدی برده اند.»
ماموران در این شاخه از تحقیقات پی بردند که دزدان بیش از یک میلیارد تومان در این دزدی به جیب زده اند و در گام بعدی حمید، مرد سرایدار نشانه تحقیق قرار گرفت.
کارآگاهان در ادامه جهت به دست آوردن سرنخ از ٣ دزد نیرومند هیکل به بررسی دوربین مداربسته داخل ساختمان و ساختمان های کناری و یک شعبه بانک پرداختند ولی هیچ تصویری که نشان از حضور دزدان در محل دزدی باشد به دست نیامد.
کارآگاهان در بررسی محل دزدی وسایلی که دزدان با آن اقدام به تخریب گاوصندوق کرده بودند را مورد بازرسی قرار دادند و مشخص شد این وسایل همگی نو بوده و ماموران با کارها فنی و خاص موفق شدند با توجه به مشخصاتی که روی این وسایل درج شده است بود محل فروش آنها را شناسایی کنند.
ماموران در ادامه مغازه ابزارفروشی در محدوده سیدخندان را شناسایی کردند و با بررسی دوربین مداربسته این مغازه تصویر حمید که ساعت ٢ ظهر همان روز دزدی جهت خرید وارد این مغازه ابزارفروشی شده است بود به دست آمد.
همین سرنخ کافی بود تا مرد سرایدار و همسرش به عنوان مظنون های مهم این دزدی میلیاردی دستگیر شوند و حمید هنگامی که در برابر مدارک و شواهد پلیسی قرار داده شد به ناچار لب به سخن باز کرد.
حمید در اعترافاتش گفت: «روز قبل از دزدی از سوی زن همسایه شنیدم که آنها قصد رفتن به سفر دارند و مدتی را در منزل نیستند و از من و همسرم خواست تا مواظب منزل ارزش باشیم. ٣ سال قبل از طریق داماد خانواده ای که منزل ارزش را نشانه دزدی قرار دادیم با این خانواده آشنا شدم و در این مدت که در ساختمان آنها همراه همسرم به عنوان سرایدار در طبقه همکف زندگی می کنیم از همه اطلاعات کاری و زندگی ارزش باخبر بودیم و می دانستم داخل منزل آنها گاوصندوقی وجود دارد که طلاها و پول های زیادی در آن نگهداری می شود.»
مرد سرایدار ادامه داد: «با اطلاع از این که این خانواده ثروتمند به سفر رفته اند با مریم سناریوی دزدی میلیاردی از گاوصندوق را طراحی کردیم و تلاش داشتیم با این داستان سرایی خودمان را بی گناه معرفی کنیم که دستمان رو شد.» در این مرحله ماموران پی بردند که این زوج سرایدار طلا و جواهرات سرقتی را در یکی از شهرهای غربی کشور عزیزمان ایران پنهان کرده اند که محل نگهداری طلاها شناسایی و همه طلاهای سرقتی کشف و تحویل مرد صاحبخانه شد.
بنا به این گزارش، زوج سرایدار با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی روانه زندان شدند.

منبع:شهروند

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: خانواده | ساختمان | گاوصندوق | ماموران کلانتری | نقشه سرقت | زوج سرایدار | سرمایه میلیاردی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog