chelidon آمادگی مذاکرات عربستان عربستان سعودی

chelidon: آمادگی مذاکرات عربستان عربستان سعودی عربستان سعودی بین الملل مذاکرات صلح یمن جنگ یمن

گت بلاگز وب‌گردی وکیل قلابی، شوهرِ موکلش را ربود

وکیل قلابی که متهم است به بهانه‌ گرفتن مهریه، شوهر سابق موکلش را دزدیده، در دادگاه ادعا کرد شاکی با پاهای خودش همراه من آمده هست.

وکیل قلابی، شوهرِ موکلش را ربود

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، چندی پیش مرد جوانی به اداره پلیس مراجعه کرد و به مأموران گفت: وکیل همسر سابقم به بهانه گرفتن مهریه با دو مأمور قلابی آمد و من را به زور با خود بردند و مورد ضرب وشتم قرار دادند. او در ادامه به مأموران گفت: مدتی پیش از همسرم مریم جدا شدم، طبق قانون قرار شد ٣٠ درصد از مهریه را به صورت نقدی و مابقی را قسطی پرداخت کنم. مریم چند بار از طریق وکیلش جهت من پیغام فرستاد که هرچه سریعتر ٣٠ درصد از مهریه اش را پرداخت کنم؛ ولی چون در شرایط مالی خوبی نبودم نتوانستم ٣٠ عدد سکه را تهیه کنم. تا اینکه یک روز هنگامی که از محل کارم خارج شدم، افشین، وکیل مریم، با دو مرد که خود را مأمور معرفی کرده بودند و یکی از آنها اسلحه به دست داشت، سر راه من آمدند و دستبند به دست هایم زدند و با زور من را سوار ماشین کردند و با خود به طرف بام پایتخت کشور عزیزمان ایران بردند؛ آنجا در محلی خلوت من را از ماشین پیاده کردند و از من درخواست کردند پول ٣٠ عدد سکه را همان جا به آنها بدهم، هنگامی هم که مقاومت کردم، من را زدند، کمی بعد که متوجه شدند پولی ندارم که به آنها بدهم، دو مردی که خود را مأمور جا زده بودند، محل را ترک کردند و وکیل مریم من را به اداره پلیس ولنجک برد و با حکم جلبی که در دست مریم بود، من را به مأموران پلیس تحویل داد. به این ترتیب مأموران کار خود را جهت پیگیری به این پرونده شروع کردند، آنها در تحقیقات اولیه متوجه شدند افشین به دروغ خود را وکیل معرفی کرده است و هیچ گونه مدرک و سابقه ای در زمینه وکالت و حقوق ندارد. افشین که منکر آدم ربایی شده است بود، به مأموران گفت: این مرد دروغ می گوید، من او را ندزدیده ام.
آنها در ادامه تحقیقات از مریم بازجویی کردند، او به مأموران گفت: مدتی پیش برادرم با افشین که خود را وکیل دادگستری معرفی کرده بود، آشنا شد و چون می دانست من در حال جداشدن از نادر، همسرم، هستم، او را به من معرفی کرد. او در زمینه حقوقی به من مشاوره داد و از من هشت میلیون تومان گرفت تا وکیلم باشد. بعد از آن هنگامی که همسر سابقم مهریه من را نداد، پیشنهاد داد با دو مأمور او را بازداشت کنیم تا همسر سابقم مجبور شود مهریه را پرداخت کند؛ موافقت کردم و حکم جلب نادر را گرفتم. افشین روز اتفاق با من تماس گرفت و گفت با حکم جلب به کلانتری مراجعه کنم، هنگامی که به کلانتری رفتم، افشین، همسرم را به مأموران تحویل داد و محل را ترک کرد. من نمی دانستم که آنها مأمور واقعی نیستند و فقط شوهرم را تا برابر در کلانتری آورده اند. مریم ادامه داد: افشین خود را به ما وکیل معرفی کرده بود و با اطلاعاتی که در این زمینه داشت، هرگز فکر نمی کردم دروغ گفته باشد.

عبارات مهم : معرفی
به این ترتیب با توجه به گفته های شاکی و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواستی علیه افشین صادر و پرونده جهت پیگیری به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شد. بعد از قرائت کیفرخواست، شاکی در جایگاه ایستاد و بار دیگر شکایت خود را مطرح کرد. سپس افشین در برابر قضات ایستاد و گفت: من وکیل نیستم و هرگز خود را وکیل معرفی نکرده ام. او در پاسخ به این سؤال که آیا هشت میلیون تومان از مریم گرفته ای، گفت: مدتی پیش هشت میلیون تومان به مریم داده بودم و آنها آن را به من بعد دادند.

بعد از آن مریم در جایگاه ایستاد و گفت: افشین دروغ می گوید، او از روز اول خود را به ما وکیل دادگستری معرفی کرد، جهت همین هم از من هشت میلیون تومان پول گرفت. با آخر گفته های متهم و شاکی، وکیل متهم در جایگاه حاضر شد؛ او دفاعیات خود را از متهم انجام داد و سپس ختم جلسه از سوی مدیر دادگاه اعلام شد. با آخر جلسه پیگیری قضات جهت صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

منبع:روزنامه شرق

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: معرفی | میلیون | اخبار حوادث | آدم ربایی | دادگاه | وکیل قلابی | مهریه |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog